Tuż obok Parku Krajobrazowego Gór Sowich powstał Terenowy Ośrodek Edukacyjny. Jest to doskonałe miejsce dla dzieci i młodzieży szkolnej, która przyjeżdża tu często na wycieczki szkolne. Zapraszamy tu także rodziny z dziećmi, bo to właśnie dla tych najmłodszych przewidziane są atrakcje w Ośrodku Edukacyjnym.

Z czego składa się Ośrodek Edukacyjny?

Pierwsze co rzuca się w oczy po wejściu na teren Szkoły Leśnej to piękny drewniany budynek. Ma on powierzchnię 100m2, a w środku znajduje się sala dydaktyczno-konferencyjna, szatnia i toalety. Do budynku dobudowany został taras. Jest w pełni przystosowany do prowadzenia zajęć i warsztatów w okresie wiosenno-letnim. Oprócz tego pod zadaszeniem możliwe jest zorganizowanie wystawy. Na terenie Szkoły Leśnej zobaczyć także możemy amfiteatr. To właśnie tam przeważnie prowadzi się zajęcia edukacyjne, pokazy i wszelkiego rodzaju konferencje. Oczywiście nie brakuje tam także terenów zielonych w postaci ogrodu i ścieżek dydaktycznych. 

Do Szkoły Leśnej zapraszamy wszystkie grupy zorganizowane do 30 osób na wycieczki ścieżkami dydaktycznymi. Najpopularniejsze są “Tropem Muflona” i “Co w trawie piszczy”. Międzynarodowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej ma także w swojej ofercie organizację zabaw ekologicznych, ognisk i zajęć w plenerze. Jest to idealna propozycja dla szkół i kolonii. Serdecznie zapraszamy do Szkoły Leśnej, którą znajdziecie przy ul. Korczaka 19 w Bielawie.

Bielawa – wspaniała baza do wypadu w Góry Sowie

Previous article

Punkt widokowy Koci Grzbiet – panorama dla mało aktywnych

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Turystyka