Schronisko w Bielawie apeluje przede wszystkim do osób, które świadome są obowiązków, związanych z posiadaniem psa. Niestety, ale skala problemu jest dość duża. Nie tylko w samej Bielawie. W wielu, miejskich schroniskach dla zwierząt, przebywa duża liczba psiaków. Czekają na nowy dom i kogoś, kto da im miłość, ciepło i odmieni ich życie.

Adopcja psa wymaga dużo empatii

Tak naprawdę taki czyn jest bardzo trudny. Dla osoby, która się go podejmuje. Bynajmniej, nie chodzi tutaj o kwestie związane z formalnościami. Osoby, które mają dużo miłości do zwierząt, są wrażliwe i empatyczne, często w schronisku odczuwają szereg nieprzyjemnych odczuć. Jest im po prostu przykro. Wybór jednego zwierzaka może być tym bardziej trudny, iż chciałoby się pomóc każdemu z psów, które smutnym wzrokiem patrzą na ludzi. Jednak, nawet pomoc jednemu zwierzęciu to bardzo dużo. To czyn godny naśladowania.

Psy ze schroniska są dobrymi towarzyszami

Tak naprawdę każdego psa można wychować, niezależnie od jego wieku. Jednak, w przypadku psów ze schroniska, w tej roli o wiele lepiej poradzi się sobie człowiek dojrzały emocjonalnie, samoświadomy, a także cierpliwy. Wszystko dlatego, iż potrzeba wyrozumiałości dla psa i odpowiedniego podejścia. Tresura psa to proces chwilami monotonny. A najgorsze, co można robić, to stosować kary względem zwierzęcia. Nawet na pozór nieszkodliwe, jest przywiązanie psa do budy, czy po prostu wyrzucenie go z domu na podwórko. Nawiązanie dialogu ze zwierzęciem bywa trudne i czasochłonne. I wcale nie oznacza to, że rozpoczynając pracę ze szczeniakiem, zawsze będzie ona łatwiejsza. Młode psy często lubią ruch i psoty. Często gryzą różne rzeczy i one też wymagają sporo uwagi.

Zawsze można skorzystać z profesjonalnej pomocy

Wydaje się jeszcze, że w Polsce trenerzy behawioralni zwierząt są traktowani z przymrużeniem oka. Może wynikać to z różnić w poglądach, jeśli chodzi o wychowanie psa. Dawniej psy często były trzymane na podwórku, przywiązane do budy. Jednak, takie podejście do zwierzęcia jest bardzo krzywdzące. Pies również czuje, potrafi tęsknić, czy pragnąć miłości i bliskości, dlatego zwierzęta te często łaszą się do ludzi, liżą po rękach, czy twarzy, czy lubią być głaskane i drapane. Psy są również bardzo inteligentne, a jednocześnie potrafią odczytywać sygnały emocjonalne, czy związane z mową ciała. Także ich mowa ciała jest bardzo ważna. Behawiorysta pomaga w wypracowaniu odpowiedniego podejścia do zwierzęcia. Ułatwia również jego właścicielowi lepsze zrozumienie czworonoga.

Możliwość kupna biletów łączonych

Previous article

Szymon Wydra poprowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Aktualności