Już 1-go września będzie możliwe składanie wniosków o takowe stypendium. Dla wielu artystów to ogromna szansa. W szczególności początkujący na rynku sztuki twórcy dzięki wsparciu ze strony miasta, mogą rozwijać nie tylko swoje pasje, ale skupić się przede wszystkim na rzemiośle. Wnioski będzie można składać do 10-go września. Dokument ten należy złożyć w sekretariacie Miejskiego Zarządu Placówek Oświaty w Bielawie, przy ulicy Wolności 57.

Dlaczego wsparcie dla artystów jest ważne?

Jednym z założeń programów jest promocja sztuki. Przede wszystkim jednak chodzi o promocję sztuki, która wykracza poza ramy. Utalentowani i aktywni twórcy, którzy nie zyskali rozgłosu na tyle dużego, by poświęcić się pracy artystycznej, często zmuszeni są do dzielenia swojego życia na pasję i pracę zarobkową. Z drugiej natomiast strony różnego rodzaju formy promocji i wsparcia, jak konkursy są dla nich dużym wsparciem. Burmistrz miasta Bielawa, Pan Andrzej Hordyj jest świadomy tego, jak ważną rolę w życiu kulturowym odgrywa sztuka. Dlatego pragnie udzielić wsparcia artystom.

W jakich dziedzinach sztuki przyznawane jest stypendium?

Tak naprawdę w każdej dziedzinie. Od sztuk plastycznych, takich jak malarstwo, rzeźba przez rysunek grafikę i fotografię. Stypendium mogą otrzymać osoby związane ze sztukami teatralnymi. Również tańcem, czy w dziedzinach sztuk muzycznych. Stypendium kierowane jest do twórców, którzy na stałe zamieszkują gminę Bielawa. Wnioski można pobrać ze strony Samorządu Gminy Bielawa. Przypominany, iż wnioski można składać od 1-go września do 10-go w sekretariacie Miejskiego Zarządu Placówek Oświaty w Bielawie (ulica Wolności 57).

Aktywne wakacje w Bielawie

Previous article

Wycieczka po lesie? Pamiętaj – jesteś tam gościem

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Aktualności