Dzisiejszego dnia (02.09) nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale także pobliskich miejscowości mogli być świadkami pożaru, który wybuch w jednej z hal we Wrocławiu. Obiekt znajduje się na ulicy Szwojcyckiej. Wewnątrz hali znajdowały się chemikalia, takie jak farby i rozpuszczalniki. Substancji te są łatwopalne. Dlatego niezbędna była profesjonalna, sprawna interwencja straży pożarnej. Kluczowym elementem akcji było ograniczenie obszaru, w jakim ogień mógłby się rozprzestrzenić.

Słup ognia tuż nad ranem

Do wypadku doszło w godzinach porannych. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać około godziny 4.00. Chwilę po otrzymaniu informacji o jego pojawieniu się, na miejsce przyjechało łącznie 14 zastępów straży pożarnej. Były tam obecne także dwa zastępy straży chemicznej.

Przed nimi stało trudne zadanie. Hala magazynowa składa się z czterech segmentów, z czego jeden objęty był ognień. Dodatkowo zniszczeniu uległa spora część dachu, a ¼ uległa zawaleniu. Wewnątrz hali zlokalizowano duże zbiorniki, w których znajdowała się żywica. Środki tego typu wykorzystuje się chociażby podczas uszczelniania rur. Łączna powierzchnia obiektu wynosiła 3000m2.

Dotychczas nie udało się ustalić przyczyny pożaru

Wedle informacji, nie wiadomo jeszcze, co mogło doprowadzić do zdarzenia. Niezbędne będą prace związane z ekspertyzą. Na podstawie materiałów, które zostaną przygotowane przez specjalistów będzie można wyciągać pierwsze wnioski. Dzięki szybkiemu kontaktowi ze strażą pożarną, akcja była przeprowadzona na tyle sprawnie, iż udało się ograniczyć rozprzestrzenianie ognia, a w efekcie opanować całą sytuację.

Bezpieczny powrót do szkoły

Previous article

Możliwość kupna biletów łączonych

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Aktualności