Bielawa jest pięknym miastem, które znajduje się w niedużej odległości od Wrocławia. Dystans, który dzieli te dwie lokalizacje to zaledwie 50 km. Wartym uwagi elementem naturalnego środowiska są Góry Sowie. Bardzo atrakcyjnym punktem jest także Jezioro Bielawskie. Akwen posiada piaszczystą plażę, która jest strzeżona, wyspę i moli. W pobliżu znajduje się boisko sportowe, a także przystań żeglugowa. Dla osób, które lubią podziwiać piękne widoki, przewidziana jest możliwość wypożyczenia kajaku. Pływając po jeziorze podziwiać można Góry Sowie.

Zapraszamy na weekendowy wypad do Bielawy

Miasto to posiada szereg ciekawych obiektów. Jednym z nich jest kościół pw Najświętszej Maryi Pany. Jego stuletnia więża to świetny punkt obserwacyjny. Z tego miejsca podziwiać można panoramę miejską, jak również Góry Sowie, które należą do najstarszych w Europie. Turyści mogą korzystać z tarasów widokowych, gdzie zamontowano teleskopy.

Czy byłeś już w Parku Miejskim?

To urokliwe miejsce posiada otwartą siłownie, jak też szereg innych atrakcji. Do najpopularniejszych należy spływ kajakowy, czy trakt linowy dedykowany dzieciom oraz dorosłym. Zwiedzić można również zabytkową przepompownię.

Nowoczesny kompleks sportowy „Aquarius”

To wyjątkowy obiekt, przeznaczony do rekreacji, ale też aktywnego spędzenia wolnego czasu. Do dyspozycji klientów obiektu są sauny, wysokiej jakości siłownia, salon tatuażu. Korzystać można także ze zjeżdżalni i basenów.

Bilety łączone – co to takiego?

Zakup takiego biletu pozwala na wejście na więżę kościoła, jak też do części muzealnej w Centrum Poszanowania Energii w Bielawie. Zakupu biletów można dokonać w Centrum Informacji Turystycznej. Punkt ten jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Wszelkie, niezbędne informacje można uzyskać także telefonicznie, pod numerem: 74 833 40 24. Zapraszamy do odwiedzenia tej wyjątkowej miejscowości na dolnym śląsku. Pełna uroków, zabytkowej architektury, ulokowana jest u podnóża najstarszych gór w Europie.

Groźny pożar we Wrocławiu

Previous article

Psy do adopcji ze schroniska w Bielawie

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Aktualności