Wydarzenie nosi nazwę „Wyroluj raka”. Tegoroczny tytuł wydarzenia nie jest przypadkowy. Otóż uczestnicy eventu mogą pokonać trasę na rolkach, wrotkach, biegnąc lub jadąc na rowerze. Trasa rozciąga się od Bielawy do Dzierżoniowa. Wydarzenie rozpoczyna się 15-go października, o godzinie 19.00. Wszyscy zainteresowani są zaproszeni na parking, ulica Wysoka 1, przy Jeziorze Bielawskim. Metę, jak też koniec biegu wyznaczono na godzinę 20.00. Meta znajduje się w Centrum Przesiadkowym w Dzierżoniowie.

Aktywność fizyczna to ważny element profilaktyki i sposób na redukcję w ryzyka wielu chorób, w tym również nowotworów. Jednocześnie, poprzez bieg, jego organizatorzy pragną promować działania, związane także z regularnym badaniem mammografem. Dzięki temu istnieje szansa na szybkie wykrycie raka, jak też podjęcie terapii, który prowadzi do wygranej z chorobą. W przypadku nowotworu często istotnym elementem powodzenia terapii jest wczesna diagnoza. Niestety, wydaje się, że temat raka piersi w dalszym ciągu spycha się na drugi plan.

By to zmienić, od godziny 16-stej, 15-go października, prowadzone będą bezpłatne badania piersi. Miejsce, w którym można zgłosić się na badanie, znajduje się również na parkingu przy Jeziorze Bielawskim. Badania testowe będzie przeprowadzał dr n. med Andrzej Popiela.

Bielawa – ekologiczne miasto

Previous article

Bielawski Park Miejski z kolejną atrakcją!

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Aktualności