Bielawa to doskonała baza wypadowa na wycieczki w Góry Sowie. O interesujących szlakach, które warto przejść będąc w okolicach pisaliśmy już tutaj. Co jeśli nie chcecie, albo nie możecie pozwolić sobie na tak intensywną aktywność fizyczną, a mimo wszystko chcielibyście podziwiać piękne krajobrazy? Wtedy na ratunek przychodzi Koci Grzbiet! Jest to idealne miejsce na szybki spacer, który zwieńczony jest fantastycznym widokiem. Zostańcie z nami, jeśli chcecie poznać więcej szczegółów.

Wspaniały punkt widokowy

Dzięki bliskiemu położeniu miasta Koci Grzbiet jest doskonałym punktem widokowym. Dodatkowym plusem jest szybka i łatwa droga, która prowadzi na jego szczyt. Najkrótsza trasa, która wiedzie na Koci Grzbiet zaczyna się przy Leśnym Dworku na ul. Nowobielawskiej i ma około 1,5 km. Dzięki utwardzonej drodze będzie to doskonała wycieczka również z dziećmi, nawet takimi w wózku. Warto również wspomnieć, że 100m pod szczytem znajduje się platforma widokowa. To właśnie z niej podziwiać możemy panoramę Kotliny Dzierżoniowskiej, a w jej tle Ślężę. Po drugiej stronie widoczny jest Ciemny Jar i Kalenica.

Szlakiem zielonym na szczyt

Ruszając spod Leśnego Dworku przez chwilę wędrować będziemy zielonym i niebieskim szlakiem. Po krótkiej chwili jednak dojdziemy do rozwidlenia dróg i wtedy musimy podążać już tylko za zielonymi znakami. Tuż za zakrętem pojawia się pierwsza panorama. Warto dojść chociaż tutaj, żeby zobaczyć piękny krajobraz wierzchołków Gór Sowich. Po około 20 minutach spokojnie dochodzimy na Koci Grzbiet, skąd widok jest oczywiście jeszcze lepszy. Na platformie widokowej znajduje się ławeczka, więc jeśli mamy trochę więcej czasu to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posiedzieć i poobserwować krajobraz dłużej. Warto pamiętać, że w sezonie letnim i w weekendy na trasie spotkać można sporo osób.

Przyjechałeś do Bielawy i masz wolną chwilę? Koniecznie odwiedź Szkołę Leśną!

Previous article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Sport