MTB Bielawa
for. pixabay.com

Utworzony z niemałym rozmachem system górskich tras rowerowych MTB to doskonały plan na aktywny wypoczynek w wakacje. Zacznij w Bielawie i zdobywaj szczyty!

Bielawa startem i metą 

Cztery z 20 tras MTB prowadzą przez Bielawę. Wszystkie mają w całości lub większej części charakter pętli, więc rozpocząć można w dowolnym punkcie. Pedałowanie umilają mijane atrakcje turystyczne oraz bogate przyrodniczo górskie otoczenie. Trasy można pokonywać w odcinkach, ponieważ na drodze często znajdują się schroniska, miejsca noclegowe i obiekty gastronomiczne. Nikt nie zabroni jednak dodać wakacyjnym wycieczkom nieco dzikiego klimatu noclegiem pod namiotem.

Dla żółtodziobów

Najkrótsza trasa MTB prowadząca przez bielawę to żółta Bielawa. Niecałe 21 km długości ma jednak sporo do zaoferowania. Trasa prowadzi między innymi przez Przełęcz Woliborską, Bielawską Polanę i Przełęcz Jugowską. Jest to najlepszy wybór dla średnio doświadczonych miłośników kolarstwa górskiego ze względu na stosunkowo niewielki wzrost wysokości. Zamiast wspinać się na szczyt, trasa prowadzi bowiem pomiędzy nimi.

Na rozruch

Tylko trochę dłuższa jest trasa niebieska Bielawa. W jej przebiegu zajrzymy jednak na Kalenicę, na której mieści się warta uwagi wieża widokowa. Trasa ma długość 28,5 km i prowadzi od zbiornika Sudety w Bielawie przez Trzy Buki, Przełęcz Jugowską, Kozią Równię, wspomnianą Kalenicę i Bielawską polanę.

Porządny wycisk

Jeśli znudzą się już powtarzające się odcinki drogi, wybierz czerwoną Bielawę o długości ponad 30 km. Stopniem trudności nie odbiega znacznie od niebieskiej trasy tego regionu, ale pozwala zwiedzić nowe okolice. Prowadzi bowiem przez Jodłownik, Przełęcz Woliborską i Wigancicką Polanę. Pozwól sobie zobaczyć coś nowego.

Przetestuj się

W te wakacje masz ochotę sprawdzić swoje granice? Czeka na Ciebie czarna Bielawa. Trasa o długości ponad 45 km, zmianie wysokości niemal 1700 m i średnim nachyleniu w granicach 7,5%. Czarna Bielawa również rozpoczyna się przy zbiorniku Sudety, ale prowadzi przez Starą Jodłę, Wielką Sowę, Kozie Siodło, Przełęcz Jugowską, Bielawską Polanę i Kalenicę. Po drodze czekają na Ciebie dwa schroniska — Zygmuntówka i Bukowa Chata, w których będziesz mógł nabrać sił na kolejny odcinek trasy.

Niebanalna rozrywka w środku miasta

Previous article

Aktywne wakacje w Bielawie

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Sport