W ostatnim czasie coraz szerzej porusza się temat ruchu oraz tego, w jaki sposób wprowadzić aktywności fizyczne do życia. Wszystko dlatego, iż regularna dawka ruchu niesie ze sobą wiele pozytywów. W ostatnim czasie o aktywności fizycznej mówi się także w kontekście chorób nowotworowych. Wszystko za sprawą badań, które wykazują, iż osoby aktywne fizycznie mają mniejsze szanse na mutacje komórek, które prowadzą właśnie do chorób nowotworowych.
Onkochallenge to z jednej strony inicjatywa, które celem jest motywacja do podjęcia regularnych ćwiczeń, z drugiej natomiast sposób na pomoc osobom dotkniętym nowotworem. Udział w

W wydarzeni może wziąć udział każdy. Nie tylko samodzielnie, ale również wspólnie z rodziną, czy znajomymi. Zapewni to większą motywację do działania, jak też pozwoli przyjemnie spędzić czas. Jeśli chodzi o poszczególne trasy, jest kilka możliwości, od biegów, przez jazdę rowerem na różnej długości odcinkach. Każdy ćwiczenia wykonuje w momencie, w którym zechce. Tak samo bieg, jak również jazdę rowerem można rozłożyć na raty.

W tym przypadku liczy się przede wszystkim idea oraz inicjatywa sama w sobie. Jednocześnie to dobrym moment, by zastanowić się nad regularnym ruchem. Może to być nawet 30 minut spaceru dziennie. Aktywności fizyczne nie tylko redukują ryzyko wystąpienia nowotworów, ale także innych chorób, w tym związanych z układem krążenia, czy sercem.

W trakcie ćwiczeń produkowany jest hormon szczęścia – endorfina oraz dopamina. To przekłada się na ogólny nastrój i samopoczucie. Dodatkowo, osoby aktywne, gdy osiągają podeszły wiek, czują się o wiele lepiej, niż ich rówieśnicy, którzy poświęcali mniej uwagi aktywnościom fizycznym.

Szymon Wydra poprowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży

Previous article

Bielawa – ekologiczne miasto

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.